WhatsApp Sipariş Hemen Ara

İptal ve İade Şartları

Cayma Hakkı

“www.baskisepette.com” internet sitesinden yapılan siparişlere ilişkin ürünler 27.11.2014 tarihli 29188 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi “Cayma Hakkının İstisnaları” başlıklı 15.Maddesi b bendi “Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.” kapsamındadır.

Cayma hakkı konusunda; Alıcı’nın -ürün kişiye özel olması sebebiyle- onay verdiği çalışma basıldıktan sonra cayma hakkı söz konusu değildir. Alıcı baskı için onay vermeden önce bu bilgiyi “Ön Bilgilendirme Formu” ile kabul etmiş sayılır.

Alıcı baskısız ürünü teslim aldıktan sonra on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Alıcının cayma hakkını kullanması halinde satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve varsa tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeden iade edecektir.

 

İade ve Değişim Hakkı

İade ve değişim konusunda; Alıcı’dan alınan onay ve baskı öncesinde iade veya değişim işlemi gerçekleştirilir.

Fakat Alıcı’nın -ürün kişiye özel olması sebebiyle- onay verdiği çalışma basıldıktan sonra iade ve değişim hakkı söz konusu değildir. Alıcı baskı için onay vermeden önce bu bilgiyi “Ön Bilgilendirme Formu” ile kabul etmiş sayılır.

Ancak satın alınan üründe Satıcı’dan kaynaklı Baskı, Mürekkep, Kesim vb. hatalarda iade ve değişime ilişkin aşağıdaki hükümler uygulanır.

Ürün iadesi veya değişim için, durum öncelikli olarak 0545 474 35 34 numaralı müşteri hizmetlerine iletilmelidir. Ürünün iade veya değişim olarak gönderilme bilgisi, satıcı tarafından müşteriye iletilir.

Bu görüşmeden sonra ürün iade ile ilgili bilgileri içeren fatura ile birlikte alıcı adresine teslimatı yapan Kargo şirketi kanalıyla satıcıya ulaştırmalıdır. Satıcıya ulaşan iade ürün iş bu sözleşmede belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir.

Geri ödemesi de alıcı kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün eksiksiz ve kusursuz olarak iade edilmeden bedel iadesi veya değişim yapılmaz. Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.